Candidates Orbetello Piano Competition 2018

Candidati Orbetello Piano Competition 2018

In alphabetical order \ in ordine alfabetico

 

 

1.       Ahn Lucia Mihyun (Corea del Sud)

2.       Anokhin Andrey (Russia-Austria)

3.       Aredo Diana (Ucraina)

4.       Baranowski Bartlomiej  (Polonia)

5.       Boika Pavel (Bielorussia)

6.       Carlin Silvia (Italia)

7.       Cartianu Paul (Romania)

8.       Chelova Olga (Germania)

9.       Cugia Giorgia (Italia)

10.   Dall’Ovo Matteo(Italia)

11.   Demeter Áron (Ungheria)

12.   Dziomkin Mikalai (Bielorussia) 

13.   Fahimi Arman (Iran)

14.   Fomalgaut Stasie (Ucraina)

15.   Foo Richard (U. S. A.)

16.   Geniushene Anna (Russia)

17.   Glimkhanova Darina Russia)

18.   Haffner Jonas Emanuel (Germania)

19.   Heo Jun-Bum (Corea del Sud)

20.   Ionescu Ioana (Romania)

21.   Ionkina Daria (Russia)

22.   Isawa Ai (Giappone)

23.   Juan Alicia (U.S.A)

24.   Kim Jeesoo (Corea del Sud)

25.   Lau Ben-San (UK)

26.   Lee Miyeon (Corea del Sud)

27.   Lee Roo Mee (Corea del Sud)

28.   Lozinskis Robertas (Lituania)

29.   Luo Xinjie (Cina)

30.   Masanauskaite Monika (Lituania)

31.   Mashimo Wataru (Giappone)

32.   Mazurkevich Alexandra (Estonia)

33.   Mazzola Lorenzo (Italia)

34.   Modebadze Salome (Georgia)

35.   Morales Herrero Leonel (Spagna)

36.   Mossali Josef Edoardo (Italia)

37.   Nawrocki Sebastian (Polonia)

38.   Negishi Himeno (Giappone)

39.   Nishimura Shotaro (Giappone)

40.   Pan Mengyang (UK)

41.   Pavanello Emilio (Italia)

42.   Pellegrino Marina (Italia)

43.   Ranganathan Théo (India-Francia-Polonia)

44.   Rossi Prodi Giacomo (Italia)

45.   Saito Kazuya (Giappone)

46.   Scaringella Giacomo (Italia)

47.   Sikała Mikołaj (Polonia)

48.   Sládek Jakub (Repubblica Ceca)

49.   Stoyanova Iliyana (Bulgaria)

50.   Teacă Mihai (Romania)

51.   Thompson Malcolm (U.S.A.)

52.   Tudor Daria Ioana (Romania)

53.   Umeda Tomoya (Giappone)

54.   Vaterl Silvia (Austria)

55.   Vendrell Vilardaga Pau (Spagna)

56.   Ventegodt Alexander (Danimarca)

57.   Vukov Vita (Croazia)

58.   Yang Dongyin (Cina)

59.   Yeon Dongju (Corea del Sud)

60.   Yildiran Orcun (Turchia)

61.   Yoo Junhyun (Corea del Sud)

62.   Yoshioka Keiichi (Giappone)

63.   Yu Hehuan (Cina)

64.   Yu Yu-Pang (Taiwan)

65.   Zhao Xuerong (Cina)